WORK           JOURNAL
Andrej Kiripolský

NEWSLETTER           ABOUT

VISUAL FOR NATALIA DREVENÁKOVÁ – LA BOHEME

LA BOHEME, COLLECTION CREATED BY NATALIA DREVENÁKOVÁ.  IN COLLABORATION WITH DREVENÁKOVÁ I CREATED A VISUALS WHICH ARE POINTING ON MEANING AND IDEA BEHIND CLOTHES.

LA BOHEME, MÓDNA KOLEKCIA NATÁLIE DREVENÁKOVEJ, PRE KTORÚ SOM V SPOLUPRÁCI SO SAMOTNOU NÁVRHARKOU VYTVORIL VIZUÁLY PRIBLIŽUJÚCE VÝZNAM A IDEU OBLEČENIA.

„The collection is having a romantic and harsh look. It’s definitely here to cause conflict in detail. Naturality and rawness of analogue photos should place Bohem in his own world, who is with his nakedness and aggressive beauty calling for criticism and misunderstanding. Because, what would the journey of art be without a hate?“ – Drevenáková.

 

„Kolekcia má pôsobiť romantickým a zároveň drsným dojmom. Rozhodne má vyvolávať konflikt detailom. Naturalizmus a surovosť analógových fotografií má Bohéma umiestniť do vlastného sveta, ktorý svojou nahou agresívnou krásou vyzýva ku kritike a nepochopeniu. Lebo, aká by to bola cesta umením bez ‘hejtu’?“ Drevenáková o vizuáloch.

Drevenáková: „Ako si predstavujem umelca ja? Je to Bohém. Bohém, ktorý neustále prehodnocuje život. Presedí hodiny pri víne a cigaretách a rozpráva o zbytočnostiach. Nosí ženám ruže a zvádza ich umeleckým kúzlom. Nachádza význam života v kráse.

Žijem v dobe, kedy srdiečka na instači a počet sledovateľov a zdieľaní
určuje hodnotu umenia. Je to postavené na hlavu. Pozriem sa na ľudí, ktorí toto umenie tvoria a nasleduje kritika. Kritika Bohémskeho života v 21. storočí…“ viac o koleckcii tu.

VISUAL SHOOT AND ART DIRECTION: ANDREJ KIRIPOLSKÝ

COLLECTION: NATÁLIA DRVENÁKOVÁ

MODELS: ESTER ŠABÍKOVÁ, BENJAMÍN BABÍK, KLÁRA ZAHUMENSKÁ

MODEL, LOCATION SCOUT: NATÁLIA DREVENÁKOVÁ

ANDREJ KIRIPOLSKÝ 14. MÁJ 2017